Straż Miejska w Wołominie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Bezpieczna Droga Do Szkoły

Email Drukuj PDF

W dniach od 4 do 15 września 2017r. Straż Miejska Wołomin wspólnie z Policją prowadzi akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkół i w ich pobliżu. Wspólne patrole działają w okolicach placówek oświatowo-wychowawczych.

XIII Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego

Email Drukuj PDF

W dniach 02-03 września 2017 roku kolejny raz odbył się Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych. Strażnicy Miejscy czynnie włączyli się w zabezpieczenie miejsca spotkania miłośników motoryzacji.

Warsztaty dla dzieci w Galerii Wołomin

Email Drukuj PDF

W sobotę 02 września 2017 roku w Galerii Wołomin funkcjonariusze Straży Miejskiej brali udział w spotkaniu z dziećmi. Tematem przewodnim było „Bezpieczne dziecko”. Podczas spotkania dzieci  zapoznawały się z zagadnieniami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz zagrożeń czyhających na dzieci.

1 Września

Email Drukuj PDF

W dniu 1 września 2017 roku  funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczyli w obchodach 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po Mszy świętej w kościele pod wezwaniem  Matki Boskiej Częstochowskiej, odbył się przemarsz na Plac 3 Maja. Strażnicy Miejscy poprowadzili przemarsz kolumny i złożyli wieńce w imieniu władz Miasta.

Święto Straży Miejskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 29 sierpnia obchodzone jest święto Straży Miejskiej. Zostało ono ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży gminnej. Z tej okazji w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyła się uroczysta odprawa z udziałem Pani Burmistrz Elżbiety Radwan i zaproszonych gości.

Egzotyczny Pająk

Email Drukuj PDF

W dniu 31 sierpnia 2017 r. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkanki, że na parkingu sklepu przy ul. Wileńskiej zauważyła egzotycznego pająka. Na miejscu funkcjonariusze Straży Miejskiej odebrali od zgłaszającej pająka i przewieźli go do ZOO w Warszawie.

Wypalanie śmieci w Ossowie

Email Drukuj PDF

W dniu 29 sierpnia 2017 r. podczas patrolu ulicy Matarewicza w Ossowie strażnik zauważył  dym na posesji. Po podjęciu czynności okazało się, że na jednym z podwórek pali się ognisko w którym były wypalane śmieci. Właściciel nieruchomości został zobowiązany do natychmiastowego ugaszenia ogniska, a następnie Funkcjonariusz nałożył  mandat karny z art.191 Ustawa o odpadach.

Dożynki

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku w Wołominie odbyły się Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali imprezę, pomagali  zorganizować miejsca parkingowe dla przybyłych gości.

OBCHODY 97 ROCZNICY „CUDU NAD WISŁĄ”

Email Drukuj PDF

W dniach 13-15 sierpnia 2017 roku Straż Miejska w Wołominie, wraz z Policją oraz Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Gminy Wołomin, uczestniczyła w obchodach 97 rocznicy Cudu Nad  Wisłą. Wspólnie dbaliśmy o zabezpieczenie ładu i porządku publicznego podczas uroczystości. W trakcie uroczystości nie odnotowano naruszeń prawa. Zaangażowanie wszystkich służb przyczyniło się do  bezpiecznego przebiegu imprezy.

Strona 1 z 37