Straż Miejska w Wołominie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Współpraca z Miejskim Zakładem Oczyszczania

Email Drukuj PDF

W ramach współpracy Straży Miejskiej i MZO w Wołominie podjęto wspólne działania w zakresie kontroli przywożonych odpadów do PSZOK przy Miejskim Zakładzie Oczyszczania w Wołominie.
Jednocześnie informujemy, że do PSZOK mogą być dostarczane wyłącznie odpady od mieszkańców nieruchomości zamieszkanych i niezamieszkanych z gminy Wołomin (zgodnie z treścią Zarządzenia nr 11/2016 Zarządu Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie Sp. z o.o.  z dnia 1 grudnia 2016 r).

Pijana babcia "opiekująca się" wnukiem

Email Drukuj PDF

W dniu 26 czerwca 2017 roku Dyżurny Straży Miejskiej obserwując monitoring miejski zauważył zataczającą się kobietę, która pod opieką miała małe dziecko. Niezwłocznie skierował w ten rejon patrol Straży Miejskiej. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Kobieta oznajmiła, że jest babcią i jednocześnie pełnoprawnym opiekunem dziecka. Na miejsce wezwano patrol Policji, która przejęła dalsze postępowanie.
Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RANNY DZIĘCIOŁ

Email Drukuj PDF

W dniu 20.06.2017 r. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o rannym dzięciole w Ossowie przy ulicy Materewicza. Skierowany na miejsce patrol potwierdził dorosłego dzięcioła ze złamanym skrzydłem. Dzięcioł jest objęty w naszym kraju całkowitą ochroną gatunkową w związku z tym Strażnicy Miejscy przewieźli ptaka do Ptasiego Azylu w Warszawie.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Email Drukuj PDF

W dniu 18 czerwca 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie po raz drugi zorganizowała imprezę pod hasłem Odjazdowy Bibliotekarz. Uczestnicy imprezy przejechali wyznaczoną trasą z Wołomina do Czarnej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali  Strażnicy Miejscy.

 

WYPALANIE ODPADÓW

Email Drukuj PDF

W dniu 13.06.2017 r. Patrol Straży Miejskiej zauważył duże zadymienie w okolicy ul. Rozwadowskiego w Ossowie. Na tyłach posesji paliło się ognisko, w którym wypalane były odpady plastikowe, tj. opakowania po produktach spożywczych, butelki po napojach oraz opakowania po dezodorantach. Właścicielowi nieruchomości wydano polecenie ugaszenia paleniska, co też w obecności funkcjonariuszy uczynił oraz ukarano go mandatem karnym.

STOPEK

Email Drukuj PDF

W dniach 9 i 12 czerwca 2017 r. Strażnicy Miejscy  zabezpieczali przejście dla pieszych przy Szkole nr 7w Wołominie z powodu nieobecności „Stopka”

PIES NA OSIEDLU SŁAWEK

Email Drukuj PDF

W dniu 8 czerwca 2017 r. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące błąkającego się dużego  psa w rejonie ulic Widna, Tęczowa i Złota w Wołominie. Na miejscu Funkcjonariusze zlokalizowali kulejącego psa bez opieki. W wyniku obserwacji pies doprowadził Strażników do właściciela, który został ukarany z art. 77 KW.

Kacza rodzina

Email Drukuj PDF

W dniu 02.06.2017 r. Straż Miejska w Wołominie powiadomiona została o przebywającej na terenie szkoły przy ul. Piłsudskiego rodzinie dzikich kaczek. Strażnik po odłowieniu zwierząt przeniósł je i wypuścił w ich naturalnym środowisku czyli zbiorniku wodnym na terenie tzw. „Białych Błot”.

STOPEK

Email Drukuj PDF

W dniach 29 maja do 9 czerwca 2017 r. Strażnicy Miejscy zabezpieczali przejście dla pieszych przy Szkole nr 5 w Wołominie z powodu choroby „Stopka”.

Strona 1 z 34